Pet Taşımacılığı

Pet taksi ulaştırma hizmeti PetiTaksi.com'da

Pet Taşımacılığı

3 Şubat 2021 Genel 0

Pet Taşımacılığı Nedir?

Pet taşımacılığı evcil hayvanların taşınması için kullanılır. Genellikle İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerde hizmet sunulur. Ülkemizde evcil hayvan sahibi sayısı artmaktadır. Bununla birlikte pet taşımacılığı hizmeti yaygınlaşmaktadır.

Pet Taşımacılığına Neden İhtiyaç Var?

Büyükşehirlerde toplu taşıma araçları ile can dostlarımızın ulaşımını sağlamak bir hayli zordur. Bu nedenle özellikle büyük şehirlerde veteriner ihtiyaçlarını gidermek için yaygın olarak kullanılıyor. Pet taksi hizmeti ile evcil hayvan sahipleri ulaşım sorunlarına son vermiş olur. Şehir dışı gezilerinde evcil hayvanlarını yanında götürmek isteyenlerin tercihleri arasındadır. . Yine özellikle bu tarz durumlarda pet taşımacılığı devreye giriyor.

Pet Taşımacılığı Nasıl Yapılmalıdır?

Pet taşımacılığı için öncelikle temiz araçlar seçilmelidir. Evcil hayvanlarımız sürekli olarak dışarıda bulunmazlar. Bu yüzden dışarıdaki bakterileri ve virüslere karşı savunmasız durumdadırlar. Evcil hayvanın taşınacağı aracın temiz seçilmesi gerekir. Bunun yanında konfor önemlidir. Konfor dediğimiz zaman aslında evcil hayvanların bu tarz konfor sorunları çok fazla yok gibi düşünebiliriz. Fakat araçların havalandırılması ve sıcaklık değerlerinin uygun olması onların daha iyi bir seyahat geçirmelerini sağlar. Bu konuda önemli olan evcil hayvanın sığabileceği boyutlarda bir araç tercih edilmesidir.

Pet Taşımacılığı Pahalı mıdır?

Fiyatlandırması iller bazında değişkenlik göstermekle beraber genel olarak şehir içi taşımacılık fiyatları makul seviyelerdedir. Şehir içinde genelde sabit fiyat uygulaması görülmekle beraber mesafe çok uzun ise farklı fiyatlandırmalar söz konusu olmaktadır. Pet taksi fiyatları özellikle hizmet ağının genişlemesi ile birlikte daha rekabetçi bir ortama dönüşmekte ve fiyatlarda düşüşler söz konusu olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Çağır