Pet Taksi Covid-19’da Kullanılır Mı?

Pet taksi ulaştırma hizmeti PetiTaksi.com'da

Pet Taksi Covid-19’da Kullanılır Mı?

4 Şubat 2021 Genel 0

Pet Taksi COVID-19 surecinde kullanılır mı? Bu soruyu düşünmekte çok haklısınız. COVID-19 sürecinde uzaktan çalışma hayatına geçtik. Uzaktan çalışmanın getirmiş olduğu avantajlarla beraber bulunduğumuz şehirlerden farklı şehirlere seyahat ediyoruz. Peki ya can dostlarımız? Covid-19 sürecinde can dostları ile evlerinde sıkılıp kalanların imdadına yine pet taksi hizmetleri yetişiyor.

Peki ama pet taksi covid-19 döneminde kullanılır mı?

Bu sorunun cevabı pek tabi evet; hatta pet taksi hizmeti normal bir otobüs yolculuğundan daha az risklidir. Pet taksi hizmeti ile evcil hayvanınız otobüs, tren ve uçak gibi taşıtların bagajlarında gitmek zorunda kalmadan hijyenli ve temiz araçlarda yolculuk yapma fırsatı bulurlar.

Nelere dikkat etmeliyiz?

Pet taksi hizmetini alırken can dostumuzun diğer hayvanlarla temas kurmadan taşınması daha iyi olacaktır. Tabi herkesin bütçesi bu durumu karşılayacak durum da olmayabilir. Bu tarz durumlarda ise pet taksi hizmeti kullanılan firmanın ekipmanlarının önemi ortaya çıkar. Bu noktada çok güzel ve havalı araçlarıyla hizmet veren firmalara olsa bile aracın dışında takılmış uygun havalandırma sistemleri olmayan araçlarda oksijen yetersizliği ortaya çıkmakta ve kapalı kutu sistem oluşmaktadır.

Toplu Taşımaya Dikkat

Can dostlarımızın pet taksi hizmeti kullanılırken toplu taşınması covid-19 sürecinde tehlikeli olabilir. Yapılan araştırmalara göre covid-19 aktif taşıyıcısı olan bir köpeğin hiçbir belirti göstermediği tespit edilmiştir. Hayvandan insana geçişi konusunda net bilgi sahibi değiliz. Fakat virüsler solunum yoluyla dahi bulaşıcılık göstermektedir. Bu yüzden pet taksi işlemelerinizi gerçekleştirirken bunları göz önüne almanız gerekmektedir.

Can dostum için nasıl bir tedbir almalıyım?

Covid-19 döneminde evcil hayvanlarımızı korumak için bazı ufak tedbirler alabiliriz. Bunların başında tabi ki maske, mesafe ve hijyen kullarına uymamız geliyor. Covid-19 sürecinde örneğin köpeğimizi gezdirmeye çıktık. Bu sırada park gibi ferah ferah bir yere geldik. Oh aman bende biraz hava alayım. Şu maskeden kurtulayım demiyoruz. Çevreden geçen bir kişi sizden 1 dakika önce orada öksürdü ve öksürürken elindeki kağıdı yere düşürdü. Can dostunda bunu ağzına alıp sana uzatıyor. Burada görüldüğü üzere dolaylı yoldan bir temas oluştu. Bizimde soğuktan burnumuz kaşındı ve şöyle bir ufak burnumuza dokunduk. İşte covid-19 bu anı bekliyor.

Pet Taksiyi covid-19 sürecinde kullanırken alınacak tedbirler nelerdir?

Can dostumuz başka petlerle temas halinde olabileceği bir durumda taşındıysa en azından 3-4 gün süresince çok fazla yakın temasta bulunmamak ve ellerimizi sık sık yıkamak yoluyla covid-19’dan korunmalıyız. Can dostlarımızın aşı takvimlerinde covid-19’un türevleri olan virüslere karşı yaptırmış olduğumuz aşılamaları geciktirmemeliyiz.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına rivayet ettiğimiz bir 2021 yılında bu hastalıktan bir an önce kurtulmak dileğimle pet taksili günler diliyorum.


Pet Taksi Covid-19'da Kullanılır Mı? https://petitaksi.com/2021/02/pet-taksi-covid-19da-kullanilir-mi/

PetiTaksi paylaştı: 4 Şubat 2021 Perşembe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Çağır